McLaren Senna 2.8 Saniyede 100 Km Hıza Ulaşacak

Cenevre otomobil fuarı öncesi markalar tanıtacağı otomobilleri bir bir duyurmaya başladı. Yüksek performanslı otomobiller üreten McLaren markasının yeni üyesi Senna 789 hp güç üreten motoru sayesinde 2.8 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaşacak.

McLaren Senna, 4.0 litrelik turbo beslemeli bir V8 motordan güç alacak. 789 hp güç üretebilen bu motor sayesinde otomobil sadece 2.8 saniyede 100 km hıza çıkabilirken maksimum 339 km sürete ulaşabilecek. Yapılan testlerde çeyrek millik pisti 9.9 saniyede geçen Senna, markanın halihazırda en hızlı otomobili McLaren F1 den daha hızlı.

200-0 Yavaşlaması Sadece 100 Metre

Hızlanma konusunda oldukça iddialı olan Senna, rekor sürelerini sadece hızlanmada konuşturmuyor. Markanın sahip olduğu teknolojileri kullanan model 200 km hızla giderken 100 metre mesafede durabiliyor. Tabii, bu duruma karbonfiber şasisi ve bunun sayesinde 1.2 ton olan bir ağırlığın da etkisi büyük.

Otomobil İsmini Ayrton Senna’dan Alıyor

Model adını üç kez Formula 1 dünya şampiyonu olan Ayrton Senna’dan almış. McLaren, satılan her Senna için ünlü yarışçıya ödeme yapacak.

Senna, Mclaren F1’in platformunu doğrudan kullanmıyor. Yine üç koltuklu olacak olan süper spor otomobili marka direktörü “Şimdiye kadarki en iyi McLaren deneyimi” olarak tanımlıyor.

Senna Karbonfiber Gövdeden Oluşuyor

Modelin gövdesi tamamıyla karbonfiber malzemeden üretilmiş. Bu sayede rüzgarın etkisi minimuma indirilmiş. Arka kısımda üçlü bir egzoz çıkışı bulunuyor.

İç kısımda farklı bir tasarıma sahip olan Senna, dikiz aynasının üzerindeki butonla çalışıyor. Genel olarak iç tasarım, oldukça basit ve sportif görünüyor.

McLaren Senna, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı‘nda resmi olarak tanıtılacak.

İlginizi Çekebilir  Volkswagen CC için Yeni Donanım Paketi Geldi

Modelin Galerisi;

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here