2016 Vauxhall Mokka Cenevre’de Tanıtılacak

Vauxhall’in tamamen yenilenen crossover modeli Mokka X, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarında sergilenecek.

Yenilenen Mokka’nın adı da yenilendi. Mokka X, yeni görünümü temsil edecek. X’in getirisi yenilenmiş dış tasarım, yepyeni motor ve birçok opsiyonel donanım.

Yeni Mokka X, önceki tasarımına göre oldukça sert çizgilerle donatılmış. Daha az plastiğin kullanıldığı ön kısımda led gündüz farları modele şık bir görünüm sağlıyor.

2016-vauxhall-mokka-arabahaberim-1

Arka kısımda tasarım olarak selefine sadık kalan Vauxhall, sadece farlarda değişime gitmiş. İç tasarım yenilenmiş ve oldukça modern bir görünüme kavuşmuş.

2016-vauxhall-mokka-arabahaberim-4

Yeni Opel Astra‘nın iç tasarımın büyük ölçüde etkiledi Mokka X’de standart olarak 7 inç, opsiyonel olarak 8 inç büyüklüğünde Apple CarPlay ve Android Auto destekli bir dokunmatik ekran sunulacak. Ekran çevresinde herhangi bir buton kullanılmamış ve sade bir görünüm sağlanmış.

2016-vauxhall-mokka-arabahaberim-2

Astra ile aynı motorların kullanılacağı Mokka X’de 1.4 litre 152 hp benzinli motor ve 1.6 litre 108 hp ve 134 hp olmak üzere iki versiyonlu dizel motor tercih edilebilecek. Tüm motor seçeneklerinde start/stop sistemi ve 6 ileri manul şanzıman standart olacak. Ayrıca 6 ileri otomatik şanzıman da opsiyon olarak sunulacak. Ancak 4X4 sistemi sadece manuel şanzımanlar ile beraber alınacak.

2016-vauxhall-mokka-arabahaberim-5

Yeni Mokka X, önümüzdeki ay İsviçre’de düzenlenecek olan Cenevre Motor Show’da tanıtılacak. İngiltere pazarı için Vauxhall markası altında üretilecek olan model Avrupa’ya Opel Mokka X olarak sunulacak.

Vauxhall Mokka X’in İngiltere’de 18.850€ başlangıç fiyatı ile satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: Autocar

İlginizi Çekebilir  İşte Yeni Opel Astra'nın Fiyatları

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here