2018 Megane RS Detaylanıyor

Monaco’da gerçekelecek olan Grand Prix yarışında ortaya çıkması beklenen yeni Megane Sport’dan bilgiler gelmeye devam ediyor. Yabancı kaynakların yakaladığı görsellerde otomobilin kamuflaj altında test edildiği görülüyor.

Tanıtımından önce ufak detayları duyuran Renault’un güçlü versiyonunda arka spoiler ve agresif bir ön tampon tasarımı dikkatleri çekiyor. Ayrıca eski RS serilerinden de hatırladığımız üzere Megane RS‘in egzoz çıkışı tamponun ortasında yer alıyor.

Modelin 4.jenerasyonu olan araçta kaputun altında 2.0 litrelik turbo destekli bir motor yatıyor. 3.nesilden 30 hp daha fazla güç üretecek olan bu motorun en az 300 hp güce sahip olacağı tahmin ediliyor. 

Megane RS, 4. jenerasyonu ile artık 6 ileri manuel şanzıman seçeneğine de sahip olacak. Özel tasarlanan EDC ile de sunulacak olan otomobilin Avrupa pazarında yoğunlukla manuel tercih edileceği, Asya’da ise otomatik versiyonun satılacağı beklentiler arasında.

Önceki versiyona kıyasla 25 mm daha yere yaklaşan model 20 mm uzamış. Talisman ile satışa sunulan 4Control teknolojisi yeni Megane RS için de mevcut olacak. Otomobilin 0-100 km hızlanma süresi 5.8 saniye olarak paylaşıldı. En yakın rakibi Honda Civic Type-R’ın ise 5.7 saniye.

Dördüncü jenerasyon Megane Sport’un ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarın‘da kullanıcıları ile buluşması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  2016 Renault Megane Fiyat Listesi Yayınlandı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here