Ucuz Ama Lüks Gösteren 5 Spor Araba

Her insan lüks içinde yaşamak ister ancak bunu az parayla yaparsanız ne mutlu size…

Yazı Başlıkları(İncele)

Ucuz Spor Arabalar 2019

Erkekler başta olmak üzere çoğu insan spor arabalardan hoşlanır ve kendilerinin olmasını isterler ancak çoğu spor araba oldukça pahalıdır ve uzaktan bakmakla yetinilir. Biz buna dur demek için ucuz ama sizi daha lüks bir yaşam sürdüğünüzü düşündürecek spor arabaları bir araya getirdik. İşte o spor arabalar…

1) Fiat Coupe

İtalyan markası Fiat’ın üretmiş olduğu harika hatlara sahip bir spor arabadır. İnsanlar arasında “Halk Ferrari”si olarakta anılan bir arabadır. 1990 yılında bir prototip model ile ilk temelleri atılan Coupe modeli Fiat’ın en önemli araçlarından biridir. En performanslı kasası fiat coupe 2.0 20V’tur. En son 2001 yılında üretilmiş ve ülkemizde de satışı olmuş bir araçtır. Yapılacak güzel bir modifiye ile güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

25 ila 40 bin lira arasında satış fiyatları olan Fiat Coupe ile uygun fiyata farklı bir araç sahibi olabilirsiniz.

2) Subaru Impreza

Impreza şüphesiz ki güçlü motoru ve kaslı hatlarıyla en önemli 4 kişilik spor arabalardan birisidir. Bununla birlikte pek çok filmde de kullanılmıştır. Ralli şampiyonalarında da kullanılmış, rakiplerine toz yutturmuş bir spor arabadır. Japon teknolojisinin gerçekten en önemli yüzlerinden bir tanesi. 1992 yılında üretilen ilk Impreza 2018 yılında yenilenerek kullanıcılarının beğenisini kazanmaya devam etmiştir.

Fiyat olarak hala üretilmeye devam ettiğinden değişkenlik gösteren aracın eski ve herkesçe bilinen kasalarını 25-50 bin aralığında alabilirsiniz. Yüksek beygirli ucuz arabalar tavsiyesinde en çok önerebileceğim araçtır.

3) Mitsubishi Lancer

Lancer, sert hatlarıyla insanların gözlerini alamadığı bir tasarıma sahiptir. Bununla birlikte güçlü motoruyla size güzel bir sürüş deneyimi yaşatacaktır. Mitsubishi Lancer, Japon otomobil üreticisi Mitsubishi Motors’un 1973 yılından bu yana üretmekte olduğu sedan modelidir. Şu anda 9.nesli yollarda olan Lancer, ülkemizde 1.6 litrelik benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir  4x4 Passat Yakında.

Birçok filmde kırmızı rengi ile her gencin hayali olan Lancer Evolution, 2003-2007 arasındaki kasa seçeneklerinde kondisyon ve motor geliştirmelerine göre 30-100 bin lira aralığında satın alınabiliyor.

4) Honda S2000

Duruşu ve tarzı ile birçok insanın gönlünde taht kurmuş spor arabadır. İlk kez 1999 yılında üretilen araç 2009 yılına gelindiğinde üretimi durdurulmuştur. Açılır kapanır tavanıyla da insanların beğenisini kazanmıştır. Küçük yapısıyla hem çevik hem de hızlı olduğunu bize anlatan bir otomobildir. Listedeki diğer araçlara göre biraz pahalı olsa da alınmaya değer bir araçtır.

İki kapılı spor otomobil kategorisinde ilk sıraya yerleştireceğim bu araç, atmosferik motoru ile ürettiği yüksek güç sayesinde ciddi bir hayran kitlesine de sahip. Ayrıca otomobilin kendine has bir tasarımı olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Modelin nispeten ucuz üstü açık arabalar kategorisine de girdiğini belirtelim.

2019 itibari ile aracın kondisyonuna göre değişmekle 100-200 bin aralığında S200 alınabiliyor.

5) Mazda RX-8

Mazda, 2002 yılında üretime aldığı RX8 modelini, spor araba sınıfında en iyi yapmak için en iyi teknolojilerini kullandı. En önemli özelliği olarak sayabileceğimiz unsur ise 2 kapılı gibi görünen ancak 4 kapılı olan bir otomobil olmasıdır. 237 beygir üreten araç saatte 240 km hıza ulaşabiliyor.

Teknoloji harikası wankel motorun kullanıldığı ender araçlardan biri olan RX8’in sadece 1.3 litre motor hacmine sahip olduğuna kullanırken inanamayacaksınız.

Bu yazımızda ucuz spor arabalar listesini vermeye çalıştık. Elimizden geldiğince Türkiye‘de olan spor arabaları listemize ekledik. Peki listemizden almayı düşündüğünüz bir araç var mı?

Yazı Özeti
Ucuz Ama Lüks Gösteren 5 Spor Araba
İçerik
Ucuz Ama Lüks Gösteren 5 Spor Araba
Açıklama
Ucuz ama zengin gösteren spor arabalar; Fiat Coupe Mazda RX-8 Honda S200 Subaru İmpreza Mitsubishi Lancer

1 YORUM

  1. Araçların tamamı çok güzel ama benim tercihim kesinlikle kırmızı bir Honda s2000 olurdu. Ama Subaru İmpreza’da özellikle güç olarak ve dış dizayn olarak küçümsenecek bir araba değil. Bu tarz konuları lütfen yayınlamaya devam edin.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here