20 Bin Liraya Alınabilecek Arabalar 2019

Her insan araba almak ister. Ancak herkes bütçesine göre bir araç almak zorunda kalıyor.

Özellikle orta gelirli insanlar daha düşük bütçeli arabalar almak zorunda kalıyor. Fakat insanlar az para verip güzel araba almak istiyor. Bizde sizin için 20-25 bin lira bütçe ile alınabilecek güzel arabaları bir araya getirdik. İşte o arabalar…

Yazı Başlıkları(İncele)

20 Bin TL Araba Tavsiyeleri

1) Chevrolet Aveo

Chevrolet ülke piyasamızdan çekilmiş bir araba markasıdır. Ancak yedek parça ihtiyacı Opel tarafından sağlanmaktadır. Aveo piyasada 50 bin lira fiyata kadar bulunabiliyor. Fakat 2007 model Aveo modellerini 20 bin lira civarında alabilirsiniz. Hafif bir araba olduğu için yüksek hızlarda yol tutuşu biraz zayıf diyebiliriz. Birçok parçası Corsa ile ortak olduğundan yedek parça sorunu yaşamayacağınız araç, fiyat performans bakımından tercih edilebilir.

2) Seat Cordoba

Bu kategoride rakiplerine göre oldukça önemli bir yere sahiptir. 2004 modele kadar 20 bin lira bütçe ile alabileceğiniz bir arabadır. Motorları ekonomik olmakla beraber kronik bir sıkıntısı da çok yoktoru. Konforu ve iç dizaynı sürücüler tarafından beğenilen bir araç olan Cordoba, aynı zamanda geniş bagaj alanı ile ailelerin yüzünü güldürüyor. Yedek parça temini biraz zor diyebiliriz. Ancak parçaları sağlam olduğu bilinen bir araçtır.

Volkswagen Polo ile birçok parçasının ortak olduğu otomobilin nispeten parça fiyatları pahalı. Lpg ile tam uyumlu olan benzinli motorları ile özellikle bagaj ihtiyacı olan aileler için uygun bir araç.

3) Peugeot 307

Donanım ve konfor kısmında kendi klasmanındaki en iyi araçlardan biri olarak sayabiliriz. 2005 model 307 araçlara 20 bin lira civarında sahip olabilirsiniz. Tabi daha temiz araçlar biraz daha yüksek fiyatlarda bulunabiliyor.  Peugeot 307 Türkiye’de oldukça fazla tercih edilen bir araçtır. Güzel tasarımı ile insanları kendine hayran bırakan Peugeot 307 günümüzde hala canlı bir ikinci el piyasasına sahiptir.

İlginizi Çekebilir  Bugatti'den 4 Kapılı Galibier Geliyor

Alacağınız 307’nin özellikle düşük bütçeler için çok fazla donanımlısını tercih etmemenizi öneririz. Elektronik ve otomatik şanzıman arızaları ile ün yapmış bu modeli almadan önce iyi bir kontrol ettirmeniz şart.

4) Hyundai Accent

Hyundai ülkemizde oldukça yer etmiş bir araba markasıdır. 2005 ve 2006 model Hyundai Accent marka araçları 20 bin lira civarı bir fiyatla bulabilirsiniz. 1.6 motor olan modeli çok fazla ekonomik değildir. Ancak 1.2 ve 1.4 motorlu modelleri ekonomiktir. Yedek parça konusunda da oldukça ucuzdur. Kasası hafif olduğu için atik bir arabadır ancak yüksek hızlarda oldukça sarsılan bir arabadır. Güvenlik açısından oldukça güvenli dememiz biraz abartı olacaktır.

Uzakdoğu otomobili olması sayesinde elektronik ve mekanik arızası bakımından kullanıcısını memnun edecek Accent’ler düşük yürütme maliyeti sunması bakımından bizce tercih sebebi.  Ayrıca çok hareketli bir ikinci el piyasası vardır. Bütçe biraz yükseltilirse tam otomatik şanzıman ile alınabilecek en ucuz otomatik arabalardan biridir.

5) Renault Clio

Ülkemizde oldukça tutulan bir araba modeli olan Clio, insanlar tarafından oldukça fazla talep gösterilmektedir. Yedek parça ve ikinci el piyasasında rakiplerine karşı oldukça başarılı bir araçtır. 20 bin lira bir bütçe ile 1.2 motor 2004 model Clio araçları piyasada rahat bir şekilde bulabilirsiniz. İnce dış iskeleti güvenlik açısından eksi sayılabilecek bir özelliğidir.

Nispeten gençler için de özellikle hatchback modellerinin uygun olduğu Clio, acemilik dönemleri için küçük boyutları ve hidrolik direksiyonu ile tercih sebebi. Benzinli motorlarının adeta lpg için üretilmiş olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

6) Toyota Corolla

Toyota Corolla hem dünyada hem de ülkemizde oldukça yer etmiş bir araçtır. İkinci el piyasası da oldukça canlı olan bir araçtır. 2001 modellerine kadar 20 bin lira civarı bütçe ile bulabilirsiniz. Toyota çok fazla arıza ile ünlenmemiş bir araba markası olduğu için bu özelliğini Toyota Corolla modellerine de yansıtmıştır.

İlginizi Çekebilir  2017 BMW M5 Testte

Son zamanlarda sorunsuzluğu sebebi ile piyasadaki fiyatı ciddi anlamda yükselmiş olsa da hala 20 bin lira dolaylarında Corolla bulunabilmekte.

20 bin tl civarına alabileceğiniz arabalar bu şekilde. Genel olarak listemizde satın aldıktan sonra ciddi masraf çıkarmayacak yürütmesi kolay araçları seçtik. Sizin de öneriniz veya sorunuz varsa yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Yazı Özeti
İçerik
20 Bin Liraya Alınabilecek Arabalar 2019
Açıklama
Chevyrolet Aveo, Toyota Corolla, Seat Cordoba, Renault Clio gibi araçların eski modelleri 20 bin Tl bütçe ile alınabilecek en iyi araçlardan.

1 YORUM

  1. Seat Cordoba kullanma şansım olmuştu. Gerçekten güzel ve güçlü bir arabadır. Fakat güçlü olması sizi korkutmasın az yakan bir araç. Ama bu listede kuşkusuz benim favorim Toyota Corolla olur.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here