2019 Bmw Z4 Yollarda

İki kapılı spor modellerden BMW Z4, yenilenen tasarımı ile önümüzdeki yaz satışa çıkıyor. Otomobil Toyota Supra ile ortaklık taşıyan bir üretim sürecine sahip.

2019-bmw-z4

Birçok haberin ardından sonunda resmi tanıtımı yapılan Z4, önümüzdeki bahar Amerika’da gerçekleşecek olan Beach Concours’da resmi olarak tanıtılacak ve hemen ardından satışa sunulacak.

G29 kod adı ile üretilecek otomobil, Japon Supra ile ortak geliştirildi. Birçok ortak parça ve üretim süreci paylaşan iki otomobil karoser olarak birbirlerinden farklı olacak. Bmw Z4, soft top(tenteli üstü açılabilir tavan) ile satışa sunulacakken yeni Toyota Supra sadece coupe versiyon ile seri üretim yapılacak.

Kumaş tavana sahip Z4, hard top tavan ile satışa çıkmayacak. Ağırlıktan tasarruf ve düşük maliyetlerin markanın tercihlerinde etkili olduğu aşikar. Tavanın tamamen açılması 10-12 saniye aralığında tamamlanmakta.

Motor olarak BMW’nin 3.0 turbo benzlinli 6 silindirli bir 340 hp motor ve 2.0 litre turbo benzinli ünite ile satışa sunması bekleniyor. Ayrıca otomobilin ağırlık oranı 50:50 şeklinde.

İç kısımda yenilenen BMW tasarım anlayışını tümüyle yansıtan otomobil, tamamen dijital kontrol paneli ve büyütülmüş multimedya eklenıyla dikkat çekiyor. Head-up display ve 8 ileri tam otomatik şanzımanın sunulacağı Z4 için manuel şanzıman da tercih edilebilecek.

Otomobilin Avrupa pazarında 2019 İlkbaharında satışa sunulması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Bmw X1 M Paket ile

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here