Nissan Juke Yenileniyor

Nissan’ın kompakt SUV segmentinde modeli Juke, 2018 yılı içerisinde yeni haliyle satışta olacak. Yeni Juke, hibrit motorlu versiyon ve daha çevreci motorlardan güç alacak.

Nissan Juke‘un tarihçesine biraz baktığımızda modelin kendi sınıfını yarattığını görüyoruz. Süper mini SUV segmentinin ilk modeli ve kurucusu olan Juke’a günümüzde Peugeot 2008 ve Renault Captur sıkı rakip olmuş durumdalar. Yakın zamanda bu yarışa premium bir marka olan Audi’nin Q2 modeli de katılacak.

Bu yıl yeni yüzü ile showroomlarda yerini alacak otomobil, dış tasarımına bakıldığında yenilenmekten ziyade makyajlanmış gibi görünüyor. Aracın üretim platformu ve şasisi bu modelde tamamı ile farklı olacak. Juke’un tasarımını dikkatle incelediğinizde önceki versiyon Quasqai’den büyük oranda esinlenildiğini hemen anlıyorsunuz.

Motor Seçenekleri

Yenilenen üretim platformu ve şasi otomobilde farklı motorların kullanılmasına imkan sağlayacak. Nissan ve Renault ortaklığı ile üretilen 1.5 dCi motor Juke’da kullanılmaya devam edecek. Bunun yanında 1.0 litre üç silindirli turbo benzinli bir ünite de satışta olacak. Ayrıca 1.6 litre turbo benzinli bir ünite de Juke ile satışa sunulacak. Bu motor ile otomobilden190 hp güç alınabilecek. Nissan yetkililerinin açıklamalarına göre yeni Juke hibrit motor seçeneği ile de satışta olacak.

Kaynak: Autocar

İlginizi Çekebilir  Subap Arızası Belirtileri Nelerdir?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here