Ford Fiesta ST Edition 2021 İle Tanışma Zamanı

Ford Fiesta ST Edition, farklı tasarımı ile standart versiyonlardan ne kadar ayrı olduğunu bizlere gösteriyor. Sınırlı üretim yapılacağını belirten otomobil üreticisi Ford, 500 adet ile sınırlı olacağını ve bu rakamın üzerine çıkılmayacağını bildirdi.

Bu yeni otomobil, farklı donanımları ile şimdiden kullanıcıların büyük beğenisini kazandı. Fiesta ST Edition modeli, Avrupa pazarından satışa sunulacak olup; toplamda 500 adet ile sınırlı kalacaktır. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu otomobilin, yaklaşık 300 adedinin, Birleşik Krallık üzerinde satışa sunulacağı ve buradaki satış fiyatının 35.000 dolar olacağı belirtildi. Gövde tipinin sportifliği özellikle genç kesimin büyük dikkatini çekerken, 3 kapılı oluşu ve Azure mavisi ile siyah tonların birleşimi aracın çok özel olduğunu anlatmaya yetiyor. Ford Fiesta ST Edition 2021 tasarım olarak üzerinde çok düşünülmüş ve bir önceki modellerinden farklı oluşu ile bu araca ne kadar özen gösterdiklerini görüyoruz.

Sınırlı Üretim Ford Fiesta ST Edition İle Tanışma Zamanı
Sınırlı Üretim Fiesta ST Edition İle Tanışma Zamanı

Ford Fiesta ST Edition Teknik Özellikleri Nelerdir?

Fiesta ST Edition 2021 Teknik özelliklerinden kısaca bahsetmeden önce, renk düzeninin harika olduğunu belirtmek isteriz. Gövde renginin Azure mavisi olduğunu ve siyah dokunuşlar sayesinde sportif bir görünüm kazandığını belirtmiştik. Bununla birlikte üzerinde bulunan jantların siyah oluşu ile renk kombinasyonunu tamamladığını görüyoruz.

Ford Fiesta ST Edition 2021
Ford Fiesta ST Edition 2021

18 inç jant boyutu ile karşımıza çıkan bu jantların hafif ve alaşım yapıya sahip olduğunu, normal jantlara göre 8 kilogram civarında daha hafif olduğunu söylemek isteriz. İçerisine göz attığımızda ise ilk dikkatimizi çeken karbon fiber desenler oluyor. Bu kaplamalar ile birlikte direksiyonda bulunan ST logosunun şıklığı ve Recaro koltukların birleşimi, aracın ne kadar agresif bir yapıya sahip olduğunu bizlere anlatıyor. Orta konsolda bulunan multimedya ekranı çok iyi konumlandırılmış olup, ekran boyutu ise; 8 inç ve oldukça kullanışlı bir yapıya sahip.

İlginizi Çekebilir  Nisan-Haziran 2.El ARAÇ SATIŞLARI
Ford Fiesta ST Edition Fiyatı Ne Kadar?
Fiesta ST Edition Fiyatı Ne Kadar?

Süspansiyon sisteminde karşımıza çıkan coilover yaylı sistem, viraj kabiliyetinin ne kadar iyi olacağını şimdiden bizlere gösteriyor. Fiesta ST Edition üzerinde bulunan motor;  1,5 litre hacminde olup, 200 PS güç, 290 NM tork üretmeyi başaran bu aracın, 0’dan 100 kilometre hıza ulaşma süresi ise; 6,5 saniyedir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here