Arac on panel degisimi

3.92K görüntülenmeBilgi Talebi
3 Yorum

yeni arac aldım 2015 hyundai i20 boya degisen hasar kaydi yok 63 binde ekspertiz de yaptırdım birşey çıkmadı ancak daha sonra lastigim patladı ve lastikçiye gittigimde antifirizi ölçtürürken radyatör panelinin kırık olduğunu fark ettik.Yetkili serviste ön paneli değistirdim ayrıca radyatörü kontrol ettirdim radyatörde delik falan yok ama panel kırık kaputta camurlukta tamponda boya degisen yok tamponda surtme var bu durum nasıl olur ileride bana sıkıntı çıkarırmı bilgi verebilirmisiniz.

Arabahaberim.com Yeni yorum gönderildi 26 Temmuz 2019

Ön paneli zaten serviste degistirdim bir sıkıntı olmadıgını söylediler vidalarda falan birşey olsa söylerdi servis şase de falan bişey yok zaten radyatör falan da kontrol edildi delik falan yok sadece ön panelin alt kısmı kırıktı onu da ben değiştirdim satarken sıkıntı olmaz herhalde çok kafama takılıyor.biraz daha açıklarsanız sevinirim arabadan çok anlamıyorum

Satarken herhangi bir değer kaybı yaşamazsınız ön panel değiştiği için, alt kısımdaki parça ise önceki sahibinin aracın altını vurması sebebiyle de kırılmış olabilir.
Dediğim gibi plastik parça olduğundan herhangi bir güvenlik görevi yok.

Sagolun üstadım içimi rahatlattınız kolay gelsin.Böyle bilgilenebileceğimiz sorulara cevap bulabileceğimiz bir platform olması bizim gibi araçtan pek anlamayanlar için iyi olmus teşekkür ederim kolay gelsin.

Bir Yorum Ekle

Merhaba,

Ön panel araçlarda plastikten imal edilen vidalı bir parça. Far grubunu ve bazı modellerde tamponu tutuyor. Genel olarak değişimi bir soruna yol açmaz ve aracın kaza güvenliği açısından önemsiz bir parça.(Önemli olan parça tamponun hemen plakanın arkasında bulunan tampon demiridir.)

Bu durumu kafanıza takmanıza gerek yok ancak ön tampon vidalarını vs. kontrol ettirmenizi öneririm, daha önce hasar alması sebebiyle ön panel zarar görmüş olabilir.

Arabahaberim.com Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 25 Temmuz 2019
Bir Yorum Ekle
Cevabınızı yazın.
DMCA
PROTECTED