Ağır Hasar Kaydı Problemi

2.80K görüntülenmeBilgi Talebi
0 Yorum

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Dün Mercedes e200 elegance kompressor aldık aracın 1. Hasar kaydı ağır hasar kaydı gözüküyor fakat fiyat yazmıyo biraz araştırdık ve araç birisine çarpmış o adamda ölmüş normalde araçta oluşan hasar bir liralık felan mış bu tazminattan dolayı sigortadan para alındığı için tazminat da çok yüklü bir miktar olduğu için ağır hasar gözüküyor sizce böyle bişey olabilir mi bu mümkün mü?

Arabahaberim.com Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi 27 Haziran 2020
Bir Yorum Ekle

Merhaba,

Ağır hasar kaydı olan araçlar genellikle kaza sonrası onarım maliyetinin, güncel piyasa değerinden fazla olması durumunda yazılıyor. Kaza sonrası tazminat ödemesi yapılmış olabilir ancak aracın ağır hasarlı olarak araç sahibine pert bedeli ödendiğini sanmıyorum.(Eğer yayaya çarpma sonrası airbag açma, ciddi hasar oluştu ise bu durum olmuş olabilir.)

5664’e mesaj göndererek kaza sonrası eksper raporunu inceleyip daha iyi fikir edinebilirsiniz.

Aziz Erkan Budak Yeni yorum gönderildi 27 Haziran 2020

Bildiğim kadarıyla yayaya çarpınca airbag lar açılmamış araçta oluşan hasar da ufak fakat yaya öldüğü için tazminat çok yüksek olduğundan sigorta bunu karşıladığı için araca hasar kaydı yazılmış bu kaza sonrası exper raporunu nereden öğrenebilirim hgs den mi? 5664 e mesaj attım ama detaylı bilgi yok.

5664’de hasar kaydı detay sorguladığınızda eksperin belirlediği değişmesi gereken parçaların raporu geliyor normalde. Ancak kaza eski zamanlarda yapılmışsa eksper raporu bu sisteme geçmemiş olabilir.

Bir Yorum Ekle
1 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
Cevabınızı yazın.
DMCA
PROTECTED