Tesla Model’leri Artık Otopilot’lu

Telefonlardan, tabletlerden bildiğimiz sistem güncellemeleri Tesla modelleri için de geliyor. Tesla Model X ve S serileri yeni güncelleme ile artık oto pilot özelliğine kavuştu.

tesla-otopilotguncellemesi-arabahaberim

Amerika merkezli tamamen yenilikçi otomobil üreticisi olan Tesla, otomobillerine verdiği yazılım güncellemesi ile öncü olmaya devam ediyor. İnternet üzerinden kolayca güncellenebilen Model S ve X, yeni güncelleme ile oto pilot özelliğine kavuşuyor. Otomatik hızlanma, sollama yapma, yol üzerindeki trafik işaretlerine göre araç hızını vs. ayarlama gibi özellikleri artık otomobil otomatik olarak gerçekleştirebiliyor.

İlk etapta sadece Kuzey Avrupa ülkeleri için yayınlanan güncelleme herhangi bir sorun bildirilmezse 7 gün içinde tüm dünyada kullanılabilir durumda olacak.

Markanın kurucusu Elon Munsk’un sözlerine göre otopilot özelliğinde olabilecek tüm kaza vs. gibi durumlarda sorumluluk tamamıyla sürücüye ait.

İlginizi Çekebilir  Ford, Otonom Sürüş Sistemlerine 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacak

1 YORUM

  1. arabalarla ilgili teknolojik geişmeler gün geçtikce daha da hızla ilerlemeye devam etmekte. Bu da onların bir örneği bakalım daha neler göreceğiz

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here