Fiat Egea(Tipo) Station Wagon Test Ediliyor

Yakın zamanda piyasaya sürülen Fiat Egea’nın station wagon versiyonu yoğun kamuflaj altında test edilirken görüntülendi. Model yılın ikinci yarısında satışa sunulacak.

fiat-egea-tipo-arababerim-6 (Custom)

Yeni Fiat Egea Station Wagon, ağır bir kamuflaj ile test ediliyor. Ancak kamuflajdan dahi ön kısmın sedan ve hatchback versiyonla aynı olduğunu anlamak mümkün.

fiat-egea-tipo-arababerim-11 (Custom)

Tavan sedan versiyonun aksine eğimli bir yapıya sahip ve far kısmı Punto ile oldukça benzer tasarlanmış. 4.54 metre uzunluğa sahip olan Egea(Tipo) Station Wagon henüz açıklanmamış olsa da 500 litrenin üzerinde bagaj hacmine sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Egea Station Wagon motor konusunda bir yenilik getirmeyecek. Önceki modeller gibi iki benzinli, iki dizel motor olmak üzere dört motor seçeneği ile satışa sunulacak.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Auto Show’da tanıtılan Egea Sedan ile başlangıcı yapılan modelin tanıtımı ise önümüzdeki ay düzenlenecek olan Cenevre Motor Show’da yapılacak.

fiat-egea-tipo-arababerim-12 (Custom)

Punto’nun yerine üretilecek olan Egea Station Wagon, C segmenti bir otomobil olacak ve Ford Focus, Volkswagen Golf gibi güçlü rakiplerle yarışacak. İç tasarım olarak diğer versiyonlar ile aynı olacak model bu yılın ikinci yarısında resmi olarak satışa sunulacak. Fiat Egea, İtalyada’ki adı ile Tipo Station Wagon’un Türkiye’ye geliş tarihi ve fiyatı henüz belli değil.

Fıat Egea Sedan hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Autocar

İlginizi Çekebilir  Fiat Egea NCAP'den 3 Yıldız Aldı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here