Kayıp Ehliyet Çıkarmak için Gerekli Belgeler 2019

Güncelleme:Ehliyet Kayıp Ücreti 2019

2019 yılı için kayıp ehliyet yenileme ücreti eğer kaybedilen belge yeni ise 159 TL olarak belirlenmiş durumda. Eğer eski tip ehliyetini kaybettiyseniz 13 TL değerli kağıt, 2 TL hizmet bedeli ödeyerek yenileme işlemini yapabilirsiniz.

Kayıp Ehliyet Çıkarma 2019

Ehliyetin kaybolması herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Bu yüzden de ehliyet kayıp durumu ile karşı karşıya kaldığınız zaman yapmanız gerekenler hakkında ve ehliyet başvurusu sırasında sizlerden istenecek olan belgelerin hangileri olduğu konusunda merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazımızda anlatmak istedik.

Öncelikli olarak başvuru olarak şehrinizde bulunan İl Nüfus Müdürlüklerine giderek buradan kayıp ehliyet başvurusu yapmanız gerekir. Aksi durumunda ehliyetsiz bir şekilde araç kullandığınız zaman sizlere uygulanacak olan cezai yaptırımının 2018 TL olduğunu unutmayın. Günümüz şartlarında çok yüksek bir rakam olan bu cezayı ödememek için mutlaka ama mutlaka kısa süre içerisinde başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

2019 Yılı Ehliyet Çıkarma İşlemlerinde İstenecek Evraklar

Kayıp ettiğiniz ehliyetinizi yeniden çıkartmak için Nüfus Müdürlüklerinin sizlerden talep ettiği bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar ile başvuru yaparak kısa süre içerisinde sizlerde ehliyetinizi çıkartma işlemini yapmış olacaksınız. Yapacağınız başvurudan sonra anında sizlere yeni ehliyetinizin verilmeyeceğini ancak anında geçici süreli bir şekilde kullanabileceğiniz ehliyetin verileceğini aklınızda bulundurun.

Kayıp Ehliyet için Gerekli Evraklar

  • 2 adet biometrik vesikalık resim
  • Nüfus Cüzdanınız burada T.C kimlik numaranızın yazılı olması gerekmektedir.
  • Anlaşmalı yerlerden alınacak sağlık raporu
  • Kan grubunuzu belirten kan grubu kartı
  • Ehliyet başvurusu için gerekli olan ehliyet yenileme dilekçesi
  • Kayıp ehliyet ücretinin yatırıldığına dair dekont
  • Son olarak da parmak iziniz(Nufus müdürlüğünde alınacak)
İlginizi Çekebilir  Zorunlu Trafik Sigortası Nedir? 2019 Fiyatları

Bu belirttiğimiz evraklar ile birlikte Nüfus Müdürlüklerine giderek buradan kısa süre içerisinde başvuru yaparak sizlerde ehliyetinizi çıkartabilirsiniz. Yenilenen ehliyet sistemi ile birkaç gün içerisinde belgeniz size PTT kargo ile iletilecektir. Ehliyet için 15 TL bir ücreti banka yoluyla ödemeniz gerekmektedir.

Ehliyet kaybolması ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorularınızın cevapları için yorum kısmından bizlere ulaşarak aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Kayıp Ehliyet Cezası 2019

Ehliyetinizi almak ve yenilemek için ödemeniz gereken ücret 15 TL’dir. Ancak kayıp durumunda 159 tl ehliyet kaybetme cezasını ödemeniz gerekir.

Yazı Özeti
Kayıp Ehliyet Çıkarmak için Gerekli Belgeler 2019
İçerik
Kayıp Ehliyet Çıkarmak için Gerekli Belgeler 2019
Açıklama
Öncelikli olarak başvuru olarak şehrinizde bulunan İl Nüfus Müdürlüklerine giderek buradan kayıp ehliyet başvurusu yapmanız gerekir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here