Lexus LS500 Cenevre’de Tanıtılacak

Yakın zamanda duyurulan Japon lüks otomotiv devi Lexus’un LS 500 modeli Cenevre Otomobil Fuarı’nda hibrit versiyonu ile gün yüzüne çıkacak.

Lüks sedan kategorisinde olan model Bmw 7.60, Mercedes S500 gibi güçlü rakipler ile yarışacak. 3.5 litre 291 hp güç üretebilen 6 silindirli benzinli bir ünitenin yanında 58 hp gücünde elektrikli bir motora da sahip olacak olan otomobil 349 Hp güç üretebilecek.

Standart olarak arkadan itişli olarak satışa sunulacak olan LS 500, 4.5 saniye’de 0-100 km hızlanmasını tamamlıyor. Opsiyonel olarak dört tekerden çekiş sisteminin satın alınabileceği modelin tüm versiyonlarında 10 ileri otomatik şanzıman mevcut.

Ön kısımda ısıtma, soğutma ve masaj donanımlarına sahip deri koltuklar ve konsolda 12.3 inçlik bir panel yer alıyor. Direksiyon arkasındaki gösterge panelinin tümüyle dijital olduğu modelde head-up display de standart olarak sunulmakta.

Arka koltuklarda da ısıtma, soğutma ve masaj özellikleri yer alırken, 45 dereceye kadar koltukların hareket ettirilebilmesi mümkün. Lexus LS500’ün Cenevre’de tanıtımının ardından ön sipariş ile Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Modelin ayrıntılı görsellerine galeriden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  8V, 16V Motorlar Arasındaki Farklar

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here