Şase No ile Hasar Kaydı Sorgulama

Son zamanlarda ikinci el alımlarında sahtekarlıkların artması ve insanların paralarının boşa gitmesi nedeniyle güvenilir ekspertiz ve 5664 sorgularının önemi arttı. Almak istediğiniz otomobilin hasar geçmişini ve kilometre kayıtlarını mutlaka sorgulamanız gerekiyor.

şasi no sorgulama

Otomobiller herhangi bir kazaya karıştıklarında sigorta veya kasko üzerinden onarım görürlerse mutlaka hasar kaydı ve eksper raporu oluşturulur ve aracın şasi numarası ve plakasına bu kayıtlar işlenir. SBM(Sigorta Birliği ve Gözetim Merkezi) tarafından tramer kaydı olarak tutulan bu bilgiler kısa mesaj veya online sorgular ile kolayca görüntülenebilir. Tramer kaydını sorgulamak için yol vardır: Plaka no veya şasi no ile sorgulama.

Plaka No ile Hasar Kaydı Sorgulama

Almak istediğiniz otomobilin plakasını 5664’e sms göndererek hasar kaydını sorgulayabilirsiniz. Tüm operatörler ile anlaşmalı olan bu sisteme sms gönderilen her sms’in bedeli 7 TL.

Örneğin 34ABC129 plakalı aracın hasar kaydını öğrenmek istiyorsunuz. 34ABC129 yazıp 5664’e sms yolladığınızda plakaya ait kayıtlar tarafınıza sms gelecektir.

Şase No ile Araç Sorgulama

Diğer bir yöntem de otomobilin şasi numarası ile 5664’den sorgulama yapmaktır. Plakanın değiştirilmiş olması ve henüz yenisine yansımamış olma olasılığına karşı her zaman şasi no ile araç sorgulama yapılmasını önermekteyiz.

Şasi noyu yazdıktan sonra 5664’e sms yollamanız durumunda o otomobile ait tüm kayıtlar size iletilir. Bu hizmetin ücreti de 7 TL’dir.

Ayrıca almak istediğiniz araca şase no sorgulaması yapmadan önce mutlaka ön camdaki ile ruhsattaki numaranın eşleştiğinden emin olmalısınız.

Diğer bir araç ise Sigortam360 uygulaması. Mobil uygulama olarak indirebildiğiniz bu araç ile tüm tramer sorgulamalarını yapabiliyorsunuz. Sorgu başı ücret ise 5 Tl.

Yazı Özeti
İçerik
Şase No ile Hasar Kaydı Sorgulama
Açıklama
Şasi noyu yazdıktan sonra 5664'e sms yollamanız durumunda o otomobile ait tüm kayıtlar size iletilir. Bu hizmetin ücreti de 7 TL'dir. 
İlginizi Çekebilir  Patlak Amortisör Nasıl Anlaşılır? Patlak Amortisörün Zararları

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here