Telefonlardan Sonra Otomobillere de Kablosuz Şarj

Günümüzde hızla gelişen bir teknoloji olan elektrikli otomobil teknolojisi her geçen gün daha da kullanılabilir, kolay bir sistem olmaya devam ediyor. Artırılan şarj kapasiteleri, hızlı dolum olanakları ve de en son cep telefonlarında gördüğümüz kablosuz şarj sistemi..

kablosuzsarj

Bildiğimiz üzere elektrikli otomobiller için ülkemizde henüz yaygınlaşmamış olsa da birçok ülkede şarj istasyonları mevcut. Infıniti’nin geliştirdiği sisteme göre araç otoparklarına gelecek sistem ile otomobil otoparktayken zeminde olan sistem sayesinde araç şarj olacak. Böylece kullanıcıların araçlarını sadece otoparka çekerek şarj işlemini zahmetsizce halletmeleri sağlanacak.

kablosuzsarj2

Bir diğer projenin ise şehir içi toplu taşıma sistemlerinde kullanılması bekleniyor. Sistem elektrikli çalışan otobüsler için her durağın zeminine bir şarj merkezi eklemeyi ve yolcu alınışı sırasında kısa süreli şarj edilmesini içeriyor. Bu sistem için de otobüs duraklarının çatısına güneş paneli eklenmesi ve gereken elektrik enerjisinin oradan sağlanması projeler arasında.

İlginizi Çekebilir  Otomatik Park Sistemi Nasıl Çalışır?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here