Yenilenen Subaru WRX Sti Sadece Amerika Pazarında Satılacak

Japon otomobil devi Subaru’nun efsaneleşmiş modeli WRX Sti yenilenen yüzü ve güçlenen motoru ile Avrupa pazarına artık gelmeyecek. 

2017 yılı için sadece 500 adet üretim hedefi açıklayan Subaru, ürettiği otomobilleri sadece ABD pazarına ihraç edeceğini duyurdu. Yenilenen WRX modellerinde artık bolca karbon kaplama tercih ediliyor. Rüzgar direncini azaltan ve metale göre daha hafif olan malzeme sayesinde önceki modellerden daha hafif bir kasa elde edilmiş. Tüm modellerde standart olarak 19 inç spor jant sunuluyor.

Kaputun altında dört silindirli 2.5 litrelik güçlü bir motor bulunuyor. Yenilenen egzoz sistemi ve geliştirilmiş soğutma sistemi bu motora 306 hp güç üretme olanağı sağlıyor. Ayrıca Subaru yetkilileri, yapılan süspansiyon iyileştirmeleri ile şimdiye kadar üretilen en iyi yol tutuşuna sahip Subaru modeli olduğunu da belirtti. Ağustos ayının sonlarında satışa çıkması beklenen yeni WRX Sti için henüz net bir fiyat ortaya çıkmış değil ancak Avrupa pazarına gelmeyeceği kesinleşmiş durumda.

İlginizi Çekebilir  Jaguar XE'nin Fiyatı Açıklandı

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here