Citroen C3 Aircroos ile araba pazarında Nissan Juke’u geçmeyi hedefliyor.

Fransız üreticinin şehir crossover’ı Citroen C3 Aircross , Nissan Juke ve Renault Captur gibi otomobillerle yarışacak. Sınıfında iç mekan genişliği olarak fark yaratacak olan Citroen C3 Aircross sonbaharda satışa çıkacak.

Araçtan bahsedecek olursak; ilk kez Cenevre Otomobil fuarında konsept otomobil ile sergilenen model nerdeyse aynı  şekilde seri üretime hazırlanmış. Göze çarpan en önemli değişiklik C4 Cactus ile başlayan Citroen Airbumps’ların(kapılarda bulunan hava kanalları) kaldırılması gibi görünüyor. Nissan Juke a göre aracın boyunun 15 mm , yüksekliğinin 75 mm artması bagaj hacminin daha fazla olmasına yol açmış. Aracın bagaj hacmi 410 litreden 1289 litreye kadar çıkabilmekte.

Araç benzinli ve dizel motor seçenekleri ile sunulacak. Giriş modeli olarak PureTech 82 benzinli model olacak ve diğer benzinli motor seçeneklerinde de  PureTech 110 ile 128 lik versiyonlarıda daha güçlü motor isteyenlerin tercihi olacak gibi görünmekte. Dizelde ise  BlueHDİ 100 ve BlueHDİ 120 olarak piyasada yer bulacak. Dizel motor seçenekleri sadece manuel ile satın alınabilecek.  Dizel otomatik seçeneğinin de piyasaya çıktıktan çok kısa süre sonra satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Gürcistan Araba Alımı Nasıl Olur? Neler Gerekir?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here