YENİ VOLVO XC90

Volvo XC90 modelini tamamen yenileyerek müşterilerinin beğenisine sundu.

ae_volvo_xc90_frontale_df_0_0-660x330

 

Eski jenerasyon XC90 varlığını bir süre daha Çin’de sürdürecek olsa da özellikle Avrupa’ya gözünü diken yeni XC90 kendi segmentinde dengeleri alt üst edecek gibi görünüyor.

Ölçeklenebilir Ürün Mimarisiyle (SCA platformu) çok büyük bir yatırımın karşılığında ortaya çıkan yeni XC90, lüks denildiğinde de standartları yeniden belirleyecek.

Profilden Range Rover’i andıran yeni XC90, tamamen yeni bir tasarıma sahip ön bölümü, olağanüstü ve işlevsel farları ve şık stop bölümüyle de ilk görüşte kendisine vurulmanızı sağlıyor.

Estetik noktasında gerçekten etkileyici olan XC90’ın iç mekanında da gerçek ahşap, alüminyum, deri ve İskandinav tasarım öğelerine yer verilmiş.

İç mekandaki iPad benzeri bilgi ekranı ve dijital panel hemen ilgi çekiyor.

Aracın otomatik şanzımanını kontrol eden vites topuzu bile ünlü İsveç camından bir tasarım öğesi olarak yaratılmış.

Kullanıcısının iphone ya da Android telefonuyla entegre olarak bu cihazlrın ekranını aracın bilgi ekranına yansıtabilen XC90, bluetooth’tan müzik çalma özelliğine de sahip.

Eski jenerasyonu gibi 7 kişi taşıma kapasitesine sahip olan XC90’ın üçüncü oturma sırası, boyu 1.70 cm olan yolcular için bile ideal.

Ürünün Avrupa satış fiyatı 70.000 Euro civarından başlarken, Türkiye’deki motor, donanım ve fiyat bilgilerine erişmek için henüz beklememiz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Pasta Cila ile Çizik Giderilebilir Mi?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here