2016 Audi Q2 Mart’ta Tanıtılacak

Audi’nin Q1 yerine geçecek olan yeni kompakt SUV’u Q2 önümüzdeki Mart düzenlenecek olan Geneva Motor Show’da gün yüzüne çıkacak.

2016-audi-q2-arabahaberim-1

Audi’nin halihazırda satışta olan Q1 modelinin yerine geçireceği Q2 modeli ağır kamuflaj altında test edilirken görüntülendi. Mart ayında İtalya’da düzenlenecek olan Geneva Motor Show’da tanıtılacak olan Q2, kompakt SUV segmentinde Nissan Juke ve Renault Kadjar‘a güçlü bir rakip olacak.

Ağır kamuflaj altındaki Q2’ye ilk bakışta ön tamponun küçük bir Q7 olduğu görülmekte. Ayrıca klasik Audi led gündüz farları unutulmamış.

2016-audi-q2-arabahaberim-13

Arkada üçgenimsi arka farlar ve eğimli arka cam tercih edilmiş. Ayrıca standart spoiler de arka kısmı tamamlayan bir detay. Q2 yerini aldığı Q1 ile aşağı yukarı aynı boylara sahip. 4.2 metre uzunluğa ve 1.7 metre yüksekliğe sahip.

Q2 için 7 koltuk seçeneği bulunmayacak. İç kısımda sanal kokpit opsiyonu sunulacak ve ayrıca bir multimedya ekranı konsolda standart olarak bulunacak. Motor olarak da yine Q1 ile aynı olarak 1.0, 1.2 ve 1.4 litre olmak üzere 3 benzinli ve 2.0 litre dizel seçeneği olacak. Şanzıman olarak yine 6 ileri manuel ve DSG otomatik seçeneği bulunacak.

İlginizi Çekebilir  Audi Q1 Yenileniyor

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here