2019 Yılında En Çok Satan Arabalar

2019 Yılında En Çok Satan Arabalar

Listemize en çok satan arabalar ile başlayıp orta satan arabalar ve az satan arabalar ile devam edeceğiz. Her yıl da olduğu gibi bu yıl da araba satın alacak kişiler birçok araştırma içine girmişlerdir. Bu araştırmalardan biri de en çok satan arabalar listesine bakmaktır. Listemiz, Türkiye’de en çok kullanılan arabalar ve en az kullanılan arabalar baz alınarak hazırlanmıştır. Listeyi hazırlarken etki yapan faktör ise, araba fiyatları olmuştur. Ülkemizde en etkili faktör araba satış fiyatlarıdır. Bunların yanında arabaların yol tutuşları, yakıt masrafları, güvenlikleri ve yıllık masrafları gibi birçok konuya göre listemiz şekillenmiştir. 2019 yılında en çok satan arabalar ve Türkiye’de en çok satan arabalar 2019 sorularına cevap bu yazımızda.

En Çok Satan Arabalar

Listenin zirvesinde 31000 adet satış ile Fiat firması yer almaktadır. En çok sevilen ve en çok satan modeli Egea modelidir. Bu model, toplam 13676 adet satmıştır. Türkiye’de 2019 yılında en çok satış yapan araba firması Fiat olmuştur. En çok araba satan firmalar sırasında ikinci sırada ise, Peugeout gelmektedir. Peugeout, 11267 adet araba satmıştır. Bu firmanın en çok satış yapan modeli ise 3008 isimli modelidir ve 2269 satış adetine ulaşmıştır. Üçüncü sırada ise Hyundai firması yer almaktadır. Toplam satış adeti, 10221’dir. Hyundai markasının en çok satan modeli ise, Tucson isimli modelidir.

Orta Satan Arabalar

Bu listenin zirvesinde 488 adet ile V40 modeli yer almaktadır. Listenin lideri, Volvo firmasıdır. Volvo, yıl içerisinde toplam 1842 satış rakamına ulaşmıştır. İkinci sırada ise, toplam 1040 adet satış yapmayı başaran Suzuki firması yer alıyor. Countryman modeli dahil şekilde 595 adet satış yapan Mini firması, listenin üçüncü firması.

İlginizi Çekebilir  İngiltere'de Hibrit Araç Satışları %75 Arttı

Az Satan Arabalar

En az satan arabalar listesinde spor arabalar yer almaktadır. Bunun nedeni ise, satış fiyatlarının yüksek olmasıdır. Bu listede Bentley zirvede yer almaktadır. Türkiye’de 2019 yılında toplam 4 adet satış yapmıştır. İkinci sırada ise, Lamborghini, Urus modeli ile yer aldı. Az satan arabaların lideri Ferrari firması olmuştur. Toplam 12 adet satış yapmış durumdadır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here