Yeni Chevrolet Corvette Elektrikli Motorla Gelecek

Bir Amerikan klasiği olan Chevrolet Corvette 2020 yılında yenileniyor. Efsaneleşmiş 6.2 V8 motorunun yanında Corvette hibrit ve tam elektrikli motorlar ile de satılacak.

Yazı Başlıkları(İncele)

Elektrikli Chevrolet Corvette

Alman üretici Chevrolet de yeni elektrikli otomobil trendlerini takip ederek Corvette modeline bu teknolojiyi uyarlıyor. Marka tarafından doğrulanan kaynağın haberine göre otomobil için yarı hibrit, plug-in hibrit ve tamamıyla elektrikli versiyonların satılacağı  belirtiliyor.

General Motors’un başkanı Mark Reuss’a bu durumun nedeni sorulduğunda “Chevrolet’in marka stratejisinin sıfır emisyon salınımı, sıfır trafik kazası ve sıfır performans kaybı olduğunu belirtti. Yeni Corvette ile beraber Chevrolet’in yeni marka anlayışının ilk otomobilini görmüş olacaksınız.” dedi.

Ayrıca yeni Corvette C8 modeli iki koltuklu olarak 6.2 litrelik atmosferik bir V8 klasik motoru ile de satışa sunulacak. Bu ünitenin gücü ise 495 hp.

Yeni Corvette’in fiyatı, satışa çıkış tarihi gibi detaylar ise henüz marka tarafından paylaşılmadı.

Yazı Özeti
Yeni Chevrolet Corvette Elektrikli Motorla Gelecek
İçerik
Yeni Chevrolet Corvette Elektrikli Motorla Gelecek
Açıklama
Alman üretici Chevrolet de yeni elektrikli otomobil trendlerini takip ederek Corvette modeline bu teknolojiyi uyarlıyor. Habere göre otomobil için yarı hibrit, plug-in hibrit ve tamamıyla elektrikli versiyonların satılacağı  belirtiliyor. 
İlginizi Çekebilir  Yeni Skoda Rapid Spaceback Scoutline

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here