Yeni Hyundai Elentra Tüm Detaylar

Hyundai, yeni Elentra’nın tüm detaylarını yayınladı. Tamamen yenilenen Elentra önümüzdeki günlerde Frankfurt’ta gün yüzüne çıkacak.

2016-hyundai-elentra-arabahaberim-1

Yeni Elentra önceki modele göre 20 mm daha uzun ve tasarım olarak çok daha geliştirilmiş durumda. Yenilenen altıgen motor ızgaraları ve led gündüz farları ile donatılmış xenon farlar oldukça güzel bir tasarım oluşmasına yardımcı olmuş. Elentra’nın yan kısımlarında ve arkasında tasarım olarak önceki versiyondan tamamen uzaklaşılmamış.

Dış tasarım konusunda oldukça iddialı olan yeni Elentra’nın iç kısmı ile ilgili herhangi bir fotoğraf yayınlanmadı ancak açıklamalara göre yenilenen 8 inç bir multimedya sistemi ve JBL 8 hoparlörlü ses sistemi bulunacak.

Yeni Elentra 1.6 dizel 136 hp bir motor ile sunulacak. 7 ileri otomatik şanzıman ile de alınabilecek olan bu motor seçeneği 1.6 benzinli ve 2.0 dizel seçeneklerin yanında en çok satacak kombinasyon gibi duruyor.

Önümüzdeki günlerde Frankfurt’ta kapılarını açacak olan otomobil fuarında sergilenecek olan Elentra’da opsiyonel olarak şerit takip asistanı, akıllı hız sabitleyici, aktif fren sistemi gibi güvenlik donanımları sunulacak.

İlginizi Çekebilir  2019 Hyundai Tucson Fiyat Listesi

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here