2019 A45 AMG: Litre Başına En Yüksek Güç Üreten Otomobil

Mercedes’in ikinci jenerasyon A45 modeli önümüzdeki yıl satışta. 2.0 litre hacimden 400 hp güç üretecek olan A45, litre başı güç konusunda Mclaren Senna ile kıyasıya rekabet içeisinde.

Yeni jenerasyon Mercedes A45 AMG, litre başına ürettiği güç ile seri üretim sonucu ortaya çıkan litre başı en yüksek güç üreten motordan güç alacak. Yakın zamanda haberini yaptığımız Mclaren Senna 4.0 litre motor ile 789 hp güç üretebiliyordu. Litre başına 197 hp güç üreten Senna, A45’in 200 hp verisine karşı birinciliğini kaptıracak gibi duruyor.

Mevcut modeldeki motorun bir dizi işlemden geçirilmesi ile üretilen yeni motor ile A45, Audi RS3, Bmw M2 gibi güçlü rakiplerle pazar savaşına girecek.

Forumlardaki yorumları vs. incelediğimizde yenilenen otomobil için hibrit ve elektrikli motor seçeneklerinin olmayacağı tartışılıyor. Sadece benzinli olarak satışa sunulması beklenen A45 AMG yine selefi gibi dört çeker halde satışa sunulacak.

Güncel modeli biraz incelemek istersek;

2.0 litre hacimden 376 hp güç üreten motor, otomobili 0’dan 100 km hıza 4.2 saniyede çıkarabiliyor. Yeni versiyon ile 20 hp daha fazla güç üretecek olan otomobilin 0-100 hızlanmasının 4 saniyenin altına düşmesi tahminlerimiz arasında.

Yenilecek A45’in ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor ancak Mercedes’in şuan halihazırda kamuflajlı test sürüşlerine devam ettiği ve önümüzdeki aylarda resmi tanıtımını yapacağı forumlarda tartışılıyor.

Testlerden kareler;

 

İlginizi Çekebilir  2016 S Class Cabrio

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here