Alman Malı Arabalar- Alman Araba Markaları

Sağlamlığı, güçlü yapısı ve muhteşem performansı ile dikkat çeken Alman otomobilleri, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en fazla tercih edilen araba markaları arasında yer alıyor.

İster üst segment ve ister alt segment olsun neredeyse bütün markaların kendi sınıfındaki diğer markalara nazaran daha sağlam yapıda olmaları, Alman arabaları daha tercih edilebilir noktaya getiriyor. Alman sağlamlığı ile Alman teknolojisinin bütünleştiği arabaların ortaya koyduğu kalite ve kullanım kolaylığının Türkiye şartlarına daha uygun olması, bu araçların Türkiye’de daha cazip görülmesinin nedenleri arasında yer alıyor.

Alman Malı Arabalar

Alman araba markaları listesi ile bu arabaların en fazla öne çıkan özelliklerini, sizler için inceledik. Dünya genelinde lüks ve alt segmentte en fazla tercih edilen araba markalarına baktığımızda, büyük çoğunluğunun Alman markaları olduğunu rahatlıkla görebiliriz. İşte gücün ve performansın vazgeçilmezi Alman malı arabalar…

Alman Araba Markaları Listesi

Audi

Özellikle lüks araçlar üretmekle bilinen Alman devi Audi, 1909’da Almanya Ingolstadt’ta kuruldu. August Horch tarafından kurulan şirketin ilk adı kurucusunun ismini taşırken, sonraki yıllarda bu isim değiştirilerek Audi Automobilweke ismini almıştır. Son olarak da daha büyük marka oluşturmak için Wanderer ve DKW şirketleri ile güç birliğine gidilmiş ve ortaya Auto Union UG firması çıkmıştır.

BMW

Merkezi Münih kentinde bulunan BMW, Franz Josef Popp tarafından kurulmuştur. Açılımı Bayerische Motoren Werke olan BMW markası, yine dünyanın lüks araç ihtiyacını karşılayan önemli markalardan biridir. 1926 yılında üretimine başlanan marka, oldukça güçlü araçların üreticisi olarak bilinmekte ve çeşitli alt markalarla üretimine devam etmektedir.

Volkswagen

Ticari araçlarında olduğu kadar orta ve üst segment araçlarıyla da Türkiye otomobil pazarında önemli bir konumda bulunan Volkswagen, Türkiye’de en fazla satan araç markalarından biridir.

İlginizi Çekebilir  Kıa Bir Milyonuncu Ceed'i Üretti

1937 yılında kurulan şirketin kurucusu olan Ferdinand Porsche, Volkswagen marka araçları “Halkın Arabası” olarak tanımlamaktadır. Aynı şirket Lamborgini, Bugatti, Bentley, Porsche gibi, dünyanın en lüks araçlarının da üreticisi konumundadır.

Mercedes

Audi gibi köklü bir geçmişe sahip olan Mercedes Benz markası da, Alman arabaları hangileri? Sorusuna herkesin düşünmeden vereceği cevaplardan biridir.

1926 yılından günümüze kadar sadece lüks sınıf araçlar üreten Mercedes, Almanya’nın Stuttgart kentinde kurulmuştur. Muhteşeme teknolojileri otomobil teknolojisiyle birleştiren Alman markası, kamyonet, limuzin, otobüs ve lüks binek araçlarıyla dikkat çekiyor.

Porsche

Volkswagen grubunun ürettiği Porsche, sadece lüks araçlar üretmesiyle öne çıkmaktadır. Cayenne, Boxter, Cayman, Macan ve Panamera gibi modelleriyle bir hayli dikkat çeken Porsche, zenginlerin ilgi odağındaki markalardan biridir.

Opel

Alman malı arabalar listemizin üst sıralarda yer alan markalara göre çok daha önceden kurulan Opel, daha çok orta sınıf araçlarıyla dikkat çekmektedir. Bu yüzden Türkiye’de ve tüm dünyada, en fazla satılan araç markalarından biridir.

Adam Opel tarafından 1862 yılında bisiklet üretimi için kurulan şirket, sonrasında otomobil üretimine odaklanmış ve bir hayli başarı kaydetmiştir.

Seat

1950 yılında kurulan şirket, 1986 senesinde hisselerinin %51 oranını Volkswagen’e satmıştır. Bu satıştan 4 yıl sonra yani 1990’da ise Volkswagen hisselerin %99.99’unu satın almış olup, markayı tamamen kendi bünyesine katmıştır.

Skoda

Çek Cumhuriyeti’nde 1895 yılında kurulan Skoda’nın ilk kuruluş amacı, yine bisiklet üretmekti. Çek girişimciler tarafından kurulan marka, 1991’de Volkswagen grubuna satılarak o tarihten beri Alman markası olarak üretimlerine devam etmektedir.

Bunların dışında farklı Alman otomobil markaları bulunsa da, Türkiye ve dünya genelinde ilgi gören en iyi Alman markaları bunlardır.

Yazı Özeti
İçerik
Alman Malı Arabalar- Alman Araba Markaları
Açıklama
Alman malı arabalar listesi; Volkswagen, Mercedes, Bmw, Audi, Opel, Seat, Skoda, Porsche olarak sıralanabilir. Ayrıca birçok alt marka da Almanya'da üretim yapmakta.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here