Elektrikli Opel Ampera Yakında

İlk olarak bu yılın başlarında duyurulan elektrik motorlu Opel Ampera, Ekim ayında düzenlecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak.

opel-ampera-2017-arabahaberim-1

Corsa ile Astra arasında konumlandırılması beklenen Ampera oldukça etkileyici özellikleri ile dikkat çekiyor. Ampera-e modelinde 200 hp güç üreten 360 Nm elektrik motoru görev yapacak. Önden çekişli otomobilin 0-100 km hızlanma süresi 6.9 saniye olacak. Ampera’nın maksimum erişebileceği hız ise 91 mph(146 km) olarak sınırlandırılmış olacak.

opel-ampera-2017-arabahaberim-2

Beş kapılı olan modelin bir diğer ilgi çeken yönü ise menzili oluyor. Tek şarj ile 200 mil(320 km) yol yapabilecek olan otomobilde ayrıca hızlı şarj özelliği de olacak. 30 dakika şarj ile Opel Ampera 140 km yol gidebilecek. Bu özelliği ile Ampera Nissan Leaf‘ın sunduğu 250 km’lik güç kapasitesini geride bırakıyor.

480 litre bagaj hacmine sahip olan Opel Ampera-e ile birlikte opsiyonel olarak 10.2 inç büyüklüğünde Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya sistemi satın alınabilecek. Otomobilin Avrupa’da 26 bin Euro dolalarında bir satış fiyatına sahip olacağı da beklenmekte.

Kaynak:Autoexpress

 

İlginizi Çekebilir  1.6 Dizel ve Otomatik İnsignia Satışta

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here