Garenta Araç Kiralama Tecrübem

Tatil arasında 8 gün araç ihtiyacım olması sebebi ile kiralama yapmam gerekiyordu. Manuel tecrübem olmaması sebebi ile dizel bir araç bakıyordum. Fiyat olarak en uygun gelen firmanın Garenta olması üzerine 8 günlük dizel otomatik Renault Clio kiraladım.

Rezervasyonumu internetten tamamlayıp, Antalya Havaalanı İç Hatlar şubesine giderek gereken sözleşmeleri imzaladım.(Sıra vs. yoktu toplam 2 dakika sürdü.) Sonrasında oto kiralama firmalarının bulunduğu otoparkta Garenta bloğuna gittim. 2 dakika içerisinde araç getirildi. Tam çıkacakken sol arka lastiğin inik olduğunu fark ettim. Anında aracımız değiştirildi ve yola çıktık.

Araç aldığımda 30 bin km’deydi. İçi dışı gayet temiz şekilde tarafımıza teslim edildi. Depo tam olarak doluydu.( Yakıt göstergesinin fotoğrafını tablet ile çekiyorlar) Araçta herhangi bir arıza, eksiklik yoktu. Sadece cam suyu hiç kalmamıştı o da kolayca eklenebilmekte.

Aracı iade etmeye gittiğimde de otoparktaki görevli sadece aracın etrafında bir kez dolaştı ve yakıt göstergesi ile kilometreyi kaydederek aracı teslim aldı.( Mini onarım sigortası olduğu için çok dikkatli bakılmamış olabilir.) İade tamamlandıktan 3 dakika sonra provizyon tutarı olan 300 TL’nin tarafıma iadesi de yapıldı.

Kiralama ücreti olarak da 8 gün dizel, otomatik bir otomobil için mini onarım sigortası da dahil 715 lira ücret ödedim. Fiyat Turkcell Sarı Kutu kampanyası ile normalden yaklaşık %15 daha ucuza geldi.

Yakıt tüketimi olarak ise 1.5 dCi ve EDC ile sürüşün %90’ı şehir içi olarak  tek depo ile yaklaşık 900 km yol gitti.

Hizmet olarak oldukça memmun kaldığım Garenta’yı sonraki kiralamalarımda da tercih ederim.

İlginizi Çekebilir  2015 Honda HR-V 1.5 i-VTEC CVT İnceleme

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here