Volkswagen UP Hakkında Detaylar

Volkswagen’in yeni modeli, kompakt şehirli UP, İngiltere pazarı için ön siparişe açıldı. 

volkswagen-up-arabahaberim-2-large

İlk olarak üretim ülkesi Almanya’da satışa sunulan Volkswagen UP 26 bin Euro fiyat etiketine sahip. İngiltere için ise tüm vergiler dahil 21 bin sterlin ile satışa sunulacağı duyurulan UP, sadece elektrikli motor ile satışa sunulacak.

volkswagen-up-arabahaberim-3

Kompakt, şehir otomobili olarak kullanımı amançlanan UP, dört kişilik bir oturma hacmine sahip. Dört kapılı olan modelin arka koltukları yatırılarak oldukça yeterli bir bagaj hacmi elde edilebilmekte.

volkswagen-up-ic-kisim-arabahaberim-large

Otomatik dijital klima, otomatik dört cam, hız sabitleyici, far ve yağmur, ön arka park sensörleri gibi standart donanımlarla satılacak olan UP için konsolda fazla büyük olmayan bir multimedya ekranı da mevcut olacak.

210 Nm tork üreten 81 hp elektrik motoru tek şarj ile 150 km yol kat edebilecek. Performans odaklı olmayan otomobilin 0-100 km hızlanma süresi 13 saniye ve maksimum sürati 130 km/h.

Türkiye pazarında da satışa sunulması beklenen Volksvagen Up‘ın hızlı şarj özelliği de mevcut. Uygun şarj istasyonlarında sadece 30 dakika sürede %80 oranda dolabilen batarya, standart ev prizlerinde ise yaklaşık 9 saatte tam şarj olabiliyor.

GÜNCELLEME

Volkswagen Up Türkiye pazarında hala satışa sunulmadı. Volkswagen Up yakıt tüketimi olarak elektrikli olduğu için doğrudan Renault Zoe gibi otomobillerle rekabet halinde. Türkiye satışı ile ilgili detaylı bilgi alamadığımız otomobilin ülkemize ne zaman geleceği ise halen merak konusu.

İlginizi Çekebilir  Jetta GTI Geliyor

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here